Çanak Anten Yönü Ayarlama

Çanak anteninizin yönünü ayarlayabilmeniz için öncelikle televizyonunuzun sinyal ayarlarına bakmanız gerekir. Türkiye, TÜRKSAT uydusunu sinyal alıcı olarak kullandığından çanak anten yönü güneye ayarlıdır. Uydunuzu sadece güneye ayarlayarak kullanmak zorunda değilsiniz. Kullanabileceğiniz diğer uydu alıcılarını bulabilmeniz için Teknik34 servis ekibini çağırabilirsiniz.

Çanak anteninizin yönünü ayarlayabilmeniz için televizyonda en az sinyali alan kanalı bulup, uydunuzun yönünü değiştirerek en iyi sinyali alacağınız noktayı tespit etmeniz gerekir. En iyi sinyali aldığınız noktada çanak anteninizi sabitlediğinizde uydu yönü ayarlama işlemini tamamlamış olacaksınız.

Çanak antenler için en doğüru karar uzun yıllar çürümeden kalabilecek kalitede olması, ve kurulumunu yapan usta monaj esnasında en iyi sistemi kullanarak uzun yıllar kalıcı çanak anten kurulumu yapması gerekmektedir. Çünkü vereceğiniz ücret için her yıl tekrar tekrar aynı parayı ödemenize gerek kalmaksızın bir kerelik bu işlemi yaptırmak sizlerin avantajına olacaktır.

Şunu bilmeniz gerekir; çanak anten yönü ayarlama işlemi ne kadar basit görünse de daha önce uydu kullanmadıysanız bu ayarı yapmanız çok kolay olmayacaktır. Bu konuda sizlere yardımcı olabilmemiz adına bize başvurmanızı öneririz. Yıllardır servis sektöründe hizmet vermemizden dolayı sahip olduğumuz tecrübe ve bilgi birikimi ile sizlere yaşadığınız her sorunda yardımcı olacağız.

Çanak antenin konumlanması ve diğer uydu elemanları ile birleşiminde montaj işlemi teknik personel tarafından sağlanmaktadır. Bu aşamanın bireysel olarak sağlanması mümkün değildir. Bu işlem uzmanlık isteyen bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Uydu anten montajı uydu kurulumunun sadece başlangıç aşamasında sağlanmamaktadır.